Majitel automobilky Fisker chce vstoupit do formule E s novým týmem

Nový tým formule E s názvem Scuderia-E od majitele automobilky Fisker chce vstoupit do šampionátu od roku 2022.

Překvapivé oznámení přišlo včera od majitele automobilky Gianfranca Pizzuta, který publikoval fotografii poslední generace monopostu formule E s logy Scuderia-E a možnými partnery.

„Rád začínám něco od nuly a sleduji určité nápady v elektrotechnice a Formule E je pro to ideální,” řekl Pizzuto pro The Race.

„Mám široký výběr techniků, kteří mají dobré nápady, a chci, abychom v roce 2022 závodili. Mark Lander a jeho společnost mají schopnosti se znalostí motorů a již máme silnou síť dodavatelů, kteří mohou tuto práci dělat. Z technického hlediska máme potřebné ingredience.

V grafice odhalil Pizutto i sponzora, který vyrábí luxusní sluneční brýle Luxottica Group S.p.A a náramkové hodinky Breitling. Překvapivě se na voze objevila loga pneumatik Pirelli, ale Michelin má partnerskou a exkluzivní smlouvu s šampionátem až do konce roku 2022.

„Nemáme momentálně hluboké kapsy, ale chystáme se mluvit s partnery a kontakty, abychom si vše pro rok 2022 zajistili. Současná krize není dobrá a víme, že partnerství v motoristickém sportu budou obtížné, ale budeme se snažit o to, aby se to stalo, protože jsme odhodláni to všechno dokázat.”

Pizzuto také řekl, že má „silné kontakty“ v koncernu Fiatu a bude se společností mluvit o možném partnerství v budoucnosti. Pod Fiat mimochodem patří i Ferrari.