Majitel Virginu daruje denně 100 000 roušek

Roušky, resp. respirátory, jsou v současné době nedostatkovým zbožím. Lidé si je sami šijí, aby uchránili sebe, tak i ostatní před zákeřným koronavirem. Do boje s pandemií se připojují týmy formule 1, nyní svou ruku k dílu také přiložil majitel Virgin Racing.

Kampaň byla odstartovaná v rámci založení “Evnision Smile Manufacturing Centre”, jenž bylo založeno 1. března 2020. Společnost vyrábí tři druhy roušek, které pak rozvážejí do čínských škol, obchodů a čtvrtí v Číně, ale jsou dodávány do Japonska, Jižní Koree a dalších zasažených oblastí.

“Zaměstnanci společnosti Envision tvrdě pracovali, aby zajistili včasné zahájení produkce v továrně na masky. Všechny vyrobené masky budou darovány, ať může každodenní život v práci i mimo ni brzo pokračovat. Namísto toho, abychom se schovali do rohu, chceme lidem dát úsměv. Chceme rozdávat nejen roušky. Chceme rozšířit naději a postarat se o to, aby se lidé znovu smáli,” uvedl šéf Envisionu a vlastník Virgin Racing Lei Zhang, jehož slova cituje portál e-formel.de

Kromě spuštěné produkce roušek rovněž spolčenost věnovala 6,6 milionů eur (179 545 000 Kč) na opatření proti šíření COVID-19, distribuuje ochranné oděvy a další materiály.