Manažer Porsche: Kvůli přípravě jsme naše jezdce integrovali dříve

Porsche čeká v sezoně 2019/20 debut ve formuli E, a jelikož si dobře uvědomují, že prosadit se ve velmi silném startovním poli nebude jednoduché, tak s přípravami nezahálejí. Pilně testují a také již potvrdili, kdo usedne do druhého kokpitu po boku Neela Janiho. Vsází na zkušenosti, které bezopochyby André Lotterer do týmu přinese.

Porsche a jeho cesta do Formule E

“V naší první sezoně ve formuli E očekáváme mnoho nových výzev – jednou z nich je jistě omezené množství lidí na trati. Během posledních několika měsíců jsme jak ve Wiessachu, tak během testů, zkoušeli množství scénářů, díky čemuž jsme získali cenné poznatky o provozním používání,” vysvětluje manažer týmu Amiel Lindesay, jehož slova přinesl německý portál e-formel.de. “Jakožto tým jsme ve velmi dobré pozici a na palubě máme vynikající inženýry a mechaniky, z nichž většina pracovala na předchozím projektu LMP1.”

Lindsay si pochvaluje týmového ducha, který je podle něj hlavním faktorem, díky kterému bylo Porsche v minulosti tak úspěšné a doufá, že jim to pomůže rovněž ve formuli E. Klíčové taky bylo včasné oznámení jezdecké soustavy: “Co se týká našich jezdců, tak s Neelem a Andrém máme dobrou výchozí pozici pro vstup továrny Porsche do šampionátu formule E. Je velmi důležité včas integrovat oba jezdce do přípravného programu, aby mohl tým s oběma piloty plně spolupracovat.”