Marciello v Římě zaskočí za absentujícího Nasra

Raffaele Marciello, Geox Dragon, Řím ePrix, formule E
Felipe Nasr nahradil v týmu Geox Dragon Maxmiliana Guenthera. Kvůli závazkům za oceánem ale bude muset být pro ePrix Říma nahrazen i on. Nejspíše jej ve voze vystřídá domácí pilot Raffaele Marciello.

Raffaele Marciello je továrním jezdcm Mercedes-AMG. Minulou neděli usedl do formule E při testech po závodě v Mexiku. Podle nejnovějších spekulací je proto nejžhavějším kandidátem na to, nahradit absentujícího Felipeho Nasra v ePrix Říma.

Nasr ostrou premiéru ve formuli E zažil rovněž o uplynulém víkendu v Mexiku, když v týmu Geox Dragon vystřídal nevýrazného Maxmiliana Guenthera. Primárním úvazkem mu přitom zůstaly závody za oceánem v rámci IMSA WeatherTech šampionátu, kde obhajuje titul. Další podnik připadá na termín římského závodu formule E.

Tým Geox proto hledá náhradníka a na jeho místo je Marciello favoritem. 24letý Ital je posledním šampionem Blancpain GT, přičemž za obhajobou titulu vykročí ihned po skončení ePrix Říma. Nová sezona totiž startuje 13. dubna na Monze.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY:

Marciello ještě musí počkat na vyjádření od Mercedes-AMG a Mezinárodní automobilové federace FIA. Už nyní je jisté, že by se mohl zúčastnit pouze nedělního programu Endurance Cupu na Monze.

Mladý Ital se netají ambicemi získat pro příští rok závodní sedačku ve formuli E. V této souvislosti se vyjádřil, že by to klidně mohl být právě Geox Dragon, s nímž dle svých slov o možnosti vyjednává. Jako součást programu Mercedesu existuje šance na zisk sedačky v továrním týmu (nynějším HWA Racelab).

Další bývalý pilot F1 bude závodit ve formuli E. Nastupuje okamžitě

Zdroj: Facebook Raffaele Marciello