Maserati se při prvních testech ve Formuli E dařilo, může to být zavádějící

Maximilian Gunther říká, že jeho rychlost na vrcholu žebříčku v testech Valencie Formule E ukazuje, že test s Maserati MSG šel dobře, ale říká, že na přípravách pro roky 2022-2023 ve skutečnosti nezáleží.

Bavorský závodník, nový v týmu Maserati MSG pro letošní sezónu poté, co opustil Nissan, vedl ranní i odpolední tréninky během úvodního dne testování a tuto formu si přenesl i do druhého dne závodu.

Znovu se dostal na vrchol ranní části a na konci dne stanovil čas rychlejší než loňský benchmark se starým vozem, aby se znovu dostal na vrchol tabulky.

Gunther rád zdůraznil, že testování ve Valencii není nijak zvlášť reprezentativní pro obsazení pouličních okruhů v kalendáři Formule E, a přestože měl pocit, že týmový program jde dobře, řekl, že pokračovat v této cestě je důležitější než čas.

„Ano, jistě, jde to dobře. Ale myslím, že se opravdu soustředíme na sebe a na svůj vlastní pokrok. Protože víme, že je to Valencia; není to závodní víkend,” řekl Gunther.

„Každá trať v kalendáři je jiná. A je to předsezonní testování. Potřebujeme udělat domácí úkol, abychom se naučili co nejvíce na závodní sezonu, abychom vše připravili.

Nezávisle na načasování to bylo poprvé s ostatními jako reference. Určitě to neškodí, když jste v lepší pozici. Ale pro mě to v tuto chvíli není to, na čem záleží.

Pro mě je důležité naučit se o voze co nejvíce, protože křivka učení pro každého je velmi strmá. To je to, na co se zaměřujeme.”

Když se novináři ptali pilota, jak se zabydluje ve svém novém týmu, když se pozdě podepsal do otevřeného křesla Maserati MSG vedle Edoarda Mortary, řekl, že se cítí „jako rodina“ a byl ohromen profesionalitou týmu.

Gunther také přiznal, že si před testem ve Valencii užíval omezený provoz v novém voze, ale těsná blízkost týmového závodu v Monaku k jeho domovu v knížectví znamenala, že mohl maximálně využít čas se svými novými inženýry a na simulátoru.

„Tým mi dal skvělý pocit. Je to velmi profesionální, velmi, velmi strukturované. Přesně víme, jakým směrem se chceme ubírat,” řekl Guenther.

„Víte, je to všechno řízené pro výkon a má to skvělého ducha. Je to opravdu jako rodina.

Už jeden nebo dva roky žiju v Monaku a tým tam sídlí. Takže jsem mohl trávit spoustu času s inženýry v kanceláři, protože je to tak blízko ode mě. Je to fantastické. Jsme dělat tam přípravu a práci na simulátoru.

Před Valencií jsem ve voze neměl moc času, protože jsem se k týmu zjevně připojil velmi pozdě. Ale zatím jsem se zabydloval opravdu dobře.”