Massa doufá, že příští sezona bude lepší

Felipe Massa ve své debutové sezoně obsadil až 15. místo, nicméně jeho týmový kolega Edoardo Mortara skončil pouze o příčku výše. Přesto brazilský závodník jednou stanul na stupních vítězů, a to v Monaku, kde viděl šachovnicovou vlajku jako třetí.

“Je to zábavný šampionát. Jsem šťastný, že toho mohu být součástí. Ale s konečnou pozicí nejsem spokojený. Neznamená to, že jsem byl pomalý, neboť to tak nebylo. Spoustu jsem se toho naučil a když se podíváme na rychlost auta, tak to nebyla špatná sezona,” hodnotí bývalý pilot formule 1. Doufá, že v šesté sezoně bude forma týmu výrazně lepší: “Doufám, že budeme mít konkurenceschopné auto.”

S výkony rodáka ze Sao Paula je spokojená i šéfka týmu Susie Wolffová, pro kterou to byla rovněž premiéra na této pozici. Zdůrazňuje, že za slabé výsledky může především tým:  “Když nejste rychlí a nedokážete se přizpůsobit, pak nemáte za sebou takovou kariéru jako Felipe. Ne vždy jsme mu dali k dispozici to nejlepší auto, ale přesto se na projektu stále velmi podílí. Hodně se učí do Edoarda a to je dobře. Jeho rychlost je dobrá, proto bylo jen otázkou času, kdy jej uvidíme na pódiu.”

Manželka šéfa týmu formule 1, Mercedesu, Tota Wolffa věří, že se jim podaří odstranit potíže se spolehlivostí a budou bojovat na špici. “Chceme kostantněji jezdit na špici. Teď musíme využít tempo z páté sezony. Vždycky jsem říkala, že postavit tým na nohy je tříletý plán. Jdeme správným směrem. V páté sezoně jsme odstartovali dobře, ale ještě máme před sebou spoustu práce.”