Massa: Jezdci formule E by slavili úspěchy i ve formuli 1

Do formule E míří stále více jezdců z královny motorsportu. Aktuálně se startovní listina skládá z 11 expilotů formule 1. Spekulovalo se, že by do šampionátu elektrických monopostů mohl zasáhnout i Nico Hülkenberg, který přišel o místo u Renaultu. Nicméně on sám tyto zvěsti vyvrátil. Zatímco Romain Grosjean, jehož setrvání u Haasu bylo na spadnutí, přiznal, že jeho záložním plánem bylo právě angažmá u některého týmu z formule E, kdyby s ním náhodou Američané neprodloužili.

Formule E vstupuje do své šesté sezony. Proč ji sledovat?

Podle vicemistra formule 1 ze sezony 2008 Felipeho Massy by mohlo dojít ke stejnému scénáři i naopak, neboť je v mistrovství mnoho kvalitních závodníků. “Formule E dělá něco, co dělat musí: roste. A když bude mistrovství větší, pak se o něj budou zajímat i velká jména. Já formuli E sleduji od začátku,” prozradil Brazilec v rozhovoru pro britský Mirror. “Upřímně to byl jediný šampionát, ve kterém jsem se po formuli 1 viděl. Nyní se soustředím pouze na tuto sérii a věřím, že má formule E lepší budoucnost než každý jiný šampionát.”

Ve formuli 1 mezi lety 2002-2017 reprezentoval týmy Sauber, Ferrari a Williams a ve formuli E momentálně závodí pro monacký tým Venturi.

“Jsem si 100 procentně jistý, že každý pilot, který nebude mít ve formuli 1 šanci, se pokusí závodit ve formuli E,” předpovídá 38letý závodník, jehož cituje portál e-formel.de.

Massa je přesvědčený, že úroveň jezdců je v obou sériích srovnatelná, proto by piloti formule E mohli být úspěšní i ve formuli 1.