Max Verstappen si v Marrákeši odpyká trest za incident v F1

Max Verstappen, F1, Formule E, Marrákeš ePrix
Max Verstappen si za svůj exces po GP Brazílie vysloužil dva dny prospěšných prací. Polovinu trestu si nyní „odpyká“ v Marrákeši, kde bude pomáhat sportovním komisařům řídit závod formule E. 

Loni v listopadu přišel Max Verstappen o vítězství v GP Brazílie po kolizi s Estebanem Oconem, který podle komisařů byl viníkem nehody. 

Nizozemec nechal propuknout emoce a hned po závodě si došel za Oconem situaci vyříkat. Nakonec došlo i na strkanici, za níž si Verstappen od Mezinárodní automobilové federace FIA vysloužil dva dny veřejně prospěšných prací.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

„Max Verstappen byl extrémně rozrušen incidentem na trati během závodu, proto komisaři přijali jeho vysvětlení, že původním záměrem nebylo uhodit Ocona. 

Přestože je pro Verstappenovo chování pochopení, je povinnost sportovců chovat se na této úrovni adekvátně a jít ostatním závodníkům v jiných kategoriích dobrým příkladem. Verstappen v tomto ohledu selhal,“ stálo v oficiální zprávě FIA. 

Polovinu trestu si nyní má odpracovat v Marrákeši při příležitosti druhého závodu formule E, kde by měl vypomoci sportovním komisařům. Dorazit do dějiště by měl už v pátek večer.