McLaren Artura je stále nedostupný

McLaren Artura je pro britskou společnost supercars velkou věcí. Je to vůbec druhý plug-in hybridní model firmy, přičemž prvním je legendární a dlouho nevyráběný P1. Tato technologie je nyní dostupná u takzvaného vstupního modelu McLarenu. Bohužel se model opět zasekl ve výrobě.

McLaren původně slíbil, že dodávky Artury začnou ve třetím čtvrtletí roku 2021. To se nestalo. Nyní McLaren říká, že vozy zákazníků dorazí až v červenci 2022 kvůli přetrvávajícímu nedostatku polovodičových čipů.

Automotive News to potvrdil mluvčí McLarenu. „Drželi jsme se déle než kdokoli jiný, pokud jde o zastavení výroby, ale bohužel naše dodávka polovodičů vyschla. To nás přimělo plošně snížit výrobu.”

Problémy s dodavatelským řetězcem McLarenu nejsou v dnešní době neobvyklé, protože každý velký i malý výrobce automobilů byl nějak zasažen čipovou krizí. Pro tak malou automobilku, jako je McLaren, to není ideální situace.

McLaren měl v poslední době finanční potíže a bude velmi zajímavé sledovat, jak hodlá vyvážit současnou situaci. Připomeňme, že Artura je nejnovějším výtvorem společnosti.