McLaren bude startovat ve formuli E, nahradí Mercedes

McLaren Racing potvrdil, že od příští sezony, na začátku éry Gen3, bude soutěžit v mistrovství světa ABB FIA Formule E.

McLaren Racing se již dlouho zavázal soutěžit s nejlepšími týmy, které jsou na špičce technologie na největších světových pódiích. Tento nejnovější přírůstek do závodního portfolia ikonických týmů je také přímo zaměřen na urychlení pochopení technologie EV ze strany McLaren Racing jako součásti jejich cesty udržitelnosti a zároveň oslovení nového, rozmanitějšího globálního publika.

Tento krok také odráží oddanost McLarenu třetí generaci formule E, která bude svědkem představení dosud nejrychlejšího, nejefektivnějšího a udržitelného závodního vozu této série.

Tým McLaren Formula E vznikne akvizicí týmu Mercedes-EQ Formula E Team, jehož dokončení se očekává koncem tohoto roku, po dohodě mezi McLaren Racing a Mercedes-Benz, která povede k přesunu vládnoucího týmu ABB FIA Mistrovství světa formule E do rodiny McLaren Racing.

Ian James, šéf týmu Mercedes-EQ Formula E Team, bude i nadále vést tým, což umožní hladký přechod, jak se tým připravuje na start na startovním roštu pod ikonickým jménem McLaren v příští sezóně.

McLaren patří mezi největší jména v motorsportu. Od založení týmu Brucem McLarenem v roce 1963 a od svého debutu ve formuli 1 v roce 1966 nasbíral tým 20 titulů mistra světa formule 1, více než 180 vítězství ve Velké ceně, tři vítězství v Indianapolis 500 a vyhrál 24 hodin Le Mans na první pokus. .

„McLaren Racing se vždy snaží soutěžit s těmi nejlepšími a na špičkové technologické úrovni a poskytuje našim fanouškům, partnerům a lidem nové způsoby, jak se nadchnout, pobavit a inspirovat,“ řekl Zak Brown, CEO McLaren Racing.

„Formule E, stejně jako všechny naše závodní série, splňuje všechna tato kritéria. Stejně jako u všech forem sportu, kterého se účastníme, má formule E středobodem závodění, ale bude strategicky, obchodně a technicky přidávat McLaren Racing celkově.

Pevně ​​věřím, že Formule E poskytne McLaren Racing konkurenční výhodu díky lepšímu porozumění závodům EV a zároveň poskytne rozdíl našim fanouškům, partnerům a lidem a bude nás i nadále pohánět na naší cestě udržitelnosti.”