McLaren se rozhoduje o své budoucnosti ve formuli E

Zak Brown neočekává, že by McLaren učinil rozhodnutí k potenciálnímu vstupu do formule E nebo Mistrovství světa vytrvalostních závodů dříve než v prvních měsících roku 2022.

McLaren v lednu oznámil, že podepsal opci na budoucí vstup do formule E pro začátek cyklu pravidel Gen3 v letech 2022-23. Britská značka také zvažuje možný návrat do 24 hodin Le Mans tím, že vstoupí do WEC s programem v nové třídě LMDh.

Tyto programy by doplnily stávající přítomnost McLarenu v sériích mimo formuli 1, včetně IndyCar a Extreme E, přičemž vstup do posledně jmenovaných byl oznámen již v červnu.

Generální ředitel McLaren Racing Brown informoval v Abú Dhabí o úvahách McLarenu o přechodu do formule E nebo WEC s tím, že neočekává rozhodnutí do konce roku.

„Reálně se to pravděpodobně odhalí do Q1 příštího roku, s čímž jsme technicky spokojeni,” řekl Brown.

„To, co řídilo naši časovou osu, je, že kdybychom vstoupili do technické přípravy, kterou by bylo potřeba udělat, abychom byli připraveni. Udělali jsme dost práce na obou sériích, abychom byli v pohodě, když se časová osa trochu posunula.

Důvod, proč se časová osa posouvá, je ten, že ještě nejsme v pozici, abychom se rozhodli. Musíme být hlavně v klidu tam, kde jsme s našimi týmy IndyCar, formule 1 a Extreme E.

Právě jsme dokončili prvních pár dní testování v Extreme E. Chystáme se na třetí vůz pro sérii IndyCar v roce ’23. Takže si myslím, že to bude brzy v Q1, než učiníme nějaká konečná rozhodnutí.”

Brown v červnu řekl, že možnost McLarenu na vstup do formule E „bude do konce roku“, přičemž předpisy Gen3 vstoupí v platnost po nadcházející sezóně, která začne příští měsíc.