Mění se nejvyšší vedení formule E. Dosavadní šéf složil funkci

Zakladatel a dosavadní nejvyšší šéf Formula E Holdings, Alejandro Agag, dnes po dohodě rezignoval na svůj post. Nově bude zastávat funkci předsedy šampionátu.

Alejandro Agag se dnes oficiálně vzdal funkce výkonného ředitele holdingu Formula E. V oficiálním prohlášení je jako důvod uveden záměr posílit nejvyšší patra managementu a umožnit tak další rozvoj. Nové vedení by mělo být představeno v nejbližších měsících.

Do jeho příchodu Agag zůstává ve své dosavadní funkci. Poté jej čeká přesun na pozici předsedy šampionátu a jeho hlavní pracovní náplní bude řešit otázky vztahů s partnery, hostitelskými městy nebo Mezinárodní automobilovou federací FIA.

„Je čas otevřít novou kapitolu nejrychleji se rozvíjejícího šampionátu. Jsem velmi hrdý na to, čeho všeho jsme společně s FIA, naším manažerským týmem, akcionáři, partnery a týmy dosáhli. Formule E je momentálně na vrcholu za dobu své krátké existence. Jako předseda budu schopen lépe pomoci novému řediteli k dalšímu růstu tohoto sportu,“ vyjádřil se k věci samotný Alejandro Agag.

Čtěte také: