Mercedes-AMG One se konečně dostane do výroby

Po četných a zdlouhavých zpožděních byli zákazníci informováni, že příští rok budou zahájeny dodávky hypermodelu od Mercedesu.

Po několika letech zpoždění a skutečných obav o budoucnost projektu se Mercedes-AMG One konečně dočkal oficiální časové osy výroby. Podle britských médií byli zákazníci kontaktováni Mercedesem s potvrzením, že výroba má být zahájena v roce 2022.

Možná si vzpomínáte, že Mercedes-AMG One byl původně nastaven tak, aby se dostal na trh až v roce 2019, poté, co byl představen původní koncept 2017. Koncept hyperauta byl postaven na 1,6litrovém přeplňovaném V-6 s asistencí elektromotoru To vše na základě toho, co pohání závodní vůz Mercedes Formule 1.

Samozřejmě, pokusit se přizpůsobit hardware F1 pro pouliční použití (a pouliční právní předpisy) je obtížné a podle zpráv byla zpoždění do značné míry způsobena problémy s pohonným systémem. Jak si někdo dovede představit, ukazuje se, že splnění emisních norem je u motoru F1 obtížné, zvláště když cílíte na výkon 1 000 koní.

Zpráva uvádí, že inženýři se konkrétně snažili zkrotit volnoběžné otáčky hybridního 1,6 litrového přeplňovaného motoru V6, který byl odvozen z vítězného vozu F1 značky Mercedes z roku 2017. Pohonné ústrojí je navrženo tak, aby při závodních úpravách nechávalo volnoběh při 5000 ot./min.. Dosáhnout toho, aby se motor choval správně při krotkých 1200 otáčkách za minutu, bylo docela obtížné dosáhnout. Na základě prototypů, které jsme nedávno viděli při testování na evropských ulicích a závodních tratích, se zdá, že AMG tento problém vyřešilo.