Mercedes-Benz EQB je prvním z velké řady nových elektromobilů německé značky

Na IAA Mobility v Mnichově se sjely všechny značky, které chtějí bojovat o prvenství mezi elektromobily. Jednou z nich je i Mercedes, který odhalil velkou škálu modelů.

Crossover, který Mercedes odhalil na začátku tohoto roku, se objevil na akci. A tentokrát se podělili o několik dalších podrobností, včetně toho, že se do USA chystá někdy v roce 2022. V Evropě a Číně bude spuštěna na konci letošního roku.

EQB bude prvním sériově vyráběným vozidlem s elektrickým pohonem z maďarského závodu Kecskemét. V Pekingu se vyrábějí vozidla pro čínský trh. Když EQB dorazí do USA, bude k dispozici ve dvou variantách. Kompaktní SUV bude nejprve uvedeno na trh jako EQB 300 4MATIC s výkonem 168 kW nebo 255 k a poté jako EQB 350 4MATIC s výkonem 215 kW nebo 288 k. V předchozí variantě bude mít točivý moment 390 liber. V obou případech bude dosah asi 419 kilometrů, tedy 260 mil, což je o něco méně, než ostatní odhalili v neděli. Automobilka říká, že bude následovat verze s dlouhým dojezdem a také model s pohonem předních kol.

Elektrický pohon je kompaktní integrovaná jednotka sestávající z elektromotoru, převodovky s pevným převodem s diferenciálem, chladicího systému a výkonové elektroniky. Na přední nápravě je použit asynchronní motor.

Kompaktní EQB je standardně dodáván s pěti sedadly, ale pokud máte velkou rodinu a potřebujete více místa, můžete jej přeměnit na sedmimístný.