Mercedes-Benz EQE350 nahrazuje legendární “éčko”

Sedan EQE je odpovědí výrobce automobilů pro každého, kdo chtěl vlajkový EQS, ale nemohl si to dovolit. Mercedes vyslyšel přání zákazníků, a vytváří tak v podstatě elektrické éčko.

Sedan bude mít jediný elektromotor, který bude produkovat 288 koní a točivý moment 391 liber. Pro ty, je to o 41 koní méně než EQS. 90 kWh baterie má přibližně 660 kilometrů nebo 410 mil nebo dojezd a může dobít dalších 250 kilometrů nebo 155 mil během 15 minut rychlého nabíjení. Při uvedení na trh bude vydán také druhý model s různými variacemi, Mercedes ale další podrobnosti neoznámil.

Mnoho funkcí v EQS se objevuje u jeho malého bratra, například pokročilý asistenční systém řidiče, přední dveře, které se automaticky otevírají, a řízení zadní nápravy. Volitelně je k dispozici zábavní systém MBUX Hyperscreen s více obrazovkami. Navzdory svému o něco menšímu tělu má EQE také prostorný interiér, o 27 mm větší prostor pro ramena předních sedadel, o 65 mm vyšší polohu sezení a o 80 mm větší celkovou délku kabiny než současná třída E.

EQE je čtvrtým vozem EQ automobilky, který byl představen v letošním roce, a brzy bude následovat SUV verze EQS a EQE, uvádí Källenius. Produkce bude v Brémách pro světový trh a Pekingu pro čínský trh a v polovině roku 2022 bude zahájeno postupné globální zahájení.