Mercedes-Benz Trucks otevírá dobíjecí park pro zákazníky v Německu

Mercedes-Benz Trucks ve spolupráci s Netze BW (dceřiná společnost EnBW) otevřel zajímavý eTruck Charging Park, aby předvedl koncepty nabíjení od různých výrobců v každodenním provozu.

Stanice se nachází v německém Wörthu, kde společnost vyrábí plně elektrické nákladní vozy eActros a eEconic.

Projekt je zaměřen na poradenství zákazníkům v oblasti dobíjecí infrastruktury. Stanice je vybavena celkem šesti nabíjecími stojany s nabíječkami od různých výrobců. Výkon se v současnosti pohybuje mezi 40 kW a 300 kW, ale očekává se, že bude později modernizován připravovaným systémem Megawatt Charging System (MCS).

Nabíjecí park eTruck Charging Park je vybaven také fotovoltaickým systémem (instalovaným na střeše) a systémem pro ukládání energie z baterií. Díky tomu budou zákazníci moci vidět a otestovat nabíjecí procesy a zařízení od různých dodavatelů a mohou spolupracovat s místními odborníky z Mercedes-Benz Trucks na vývoji nabíjecích řešení šitých na míru pro jejich příslušné aplikace.

Celkově se jeví jako docela dobrý přístup k seznámení potenciálních zákazníků s elektrickými vozíky a jejich specifiky. Pokud to pomůže přesvědčit vozové parky, aby přešly na EV, mohli bychom vidět, že podobné stanice budují i ​​další výrobci. Ve skutečnosti některé z nich již mají nabíjecí stanice ve svých zařízeních.