Mercedes chce ukázat elektromobil, který ujede až 1200 kilometrů. Pomoci mají poznatky z formule 1

Mercedes-Benz láká na nový superefektivní koncept elektromobilu, Vision EQXX, s dojezdem více než 1200 kilometrů na jedno nabití. Na jednání společnosti Daimler automobilka lehce ukázala nový technický program pro vývoj „nejdelšího a nejúčinnějšího elektrického automobilu, jaký kdy svět viděl.“

Německá automobilka uvedla, že elektrické vozidlo by mělo být schopné cestovat z Pekingu do Šanghaje, což je cesta, která vychází přibližně na zmiňovanou délku asi 1 200 km.

Tohoto neuvěřitelného dojezdu bude dosaženo spíše vylepšením účinnosti než pouhým větším akumulátorem. Daimler poznamenal, že program bude použit k testování nových technologií s cílem zlepšit efektivitu a přivést je k produkčním vozům. Podílet na vývoji se mají i inženýři z programu formule 1.

„Společnost Mercedes-Benz oznámila technologický program Vision EQXX, vzrušující další krok ve vývoji elektrických vozidel. Cílem je postavit elektrické vozidlo s velkolepou účinností a dojezdem. Mercedes-Benz pověřil svou inženýrskou skupinu posunutím hranic elektrického dojezdu a efektivity. Vytvoříme společný tým se sídlem ve Stuttgartu, podporovaný specialisty ze skupiny Mercedes-Benz F1 HPP ve Velké Británii, kteří přinášejí odborné znalosti v elektromotorech plus rychlost vývoje inspirovanou motoristickým sportem.”