Mercedes chystá elektrické “Géčko”, ukázat by se mělo na podzim

Pokud jde o elektromobily, Mercedes-Benz nezahálel. Vydání EQC bylo rychlé, od té doby následovaly EQA a EQS. Na řadu má přijít elektrické G

Německý web Mbpassion uvádí, že elektrické G má debutovat v koncepční nebo prototypové podobě letos v září na mnichovské výstavě IAA Mobility Show. Spekulace nejsou bez důvodů.

Mercedes hodlá zavést G-Class jako dílčí značku, a uvádí, že na akci IAA by Mercedes tuto záležitost formálně oznámil – třída G sedí vedle AMG a Maybachu. Uniklý dokument, který se v dubnu objevil online, zdůraznil, že Mercedes vyvíjí něco, čemu se říká EQG, což je pravděpodobně model, o kterém se zde spekuluje.

Říká se, že tento model je založen na stejné architektuře typu karosérie na rámu jako současný model, ale s několika úpravami proto, aby pomohly přizpůsobit elektrický pohon.

Zdá se, že na této architektuře je ještě nejméně jedna generace G-Wagenu. Navenek bude EQG pravděpodobně následovat stejné linie jako ostatní modely EQ, které byly dosud oznámeny a předvedeny. Mělo by si proto ponechat některé z klíčových designových prvků G-Wagen, ale pravděpodobně bude nosit zaoblenější a futurističtější tvář.

Dále je potvrzeno, že přijdou dva modely, EQG 560 a EQG 580, přičemž u druhého se očekává, že z nastavení dvou motorů vyprodukují přibližně 400 kW výkonu a 800 Nm točivého momentu.