Mercedes odhalil první elektrický Stříbrný šíp a jezdeckou sestavu pro 6. sezonu

Německá stáj měla celkem solidní seznam kandidátů, koho angažovat pro debutovou sezonu 2019/20. Včera v 16 hodin byla odhalena na autosalonu ve Frankrurtu kromě nového monopostu také jezdecká sestava, kterou bude tvořit Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries.

Podle očekávání se na EQ Silver Arrow 01 objevila stříbrná barva, avšak stejně jako na vozech formule 1 je doplněna černou barvou a oživena modrými prvky, typickými pro označení elektromobilů Mercedesu, EQ. Na stranách figuruje logo hlavního sponzora týmu, dánské firmy Vestas.

Při výběru zvolili zlatou střední cestu – jeden zkušený pilot a jeden nadějný nováček. Tím zkušeným je Vandoorne, který v uplynulé sezoně reperzetoval barvy předskokana stáje se sídlem ve Stuttgartu a Brixworthu, HWA.

“Jsem přešťastný, že se můžu připojit k Mercedesu,” raduje se belgický závodník, jehož nejlepším výsledkem v dosavadní kariéře formule E je třetí místo z ePrix Říma. “Už minulý rok jsem mohl nasbírat zkušenosti s HWA. Teď jsem moc rád, že oficiálně patřím k rodině Mercedes. Vstup Mercedesu představuje obrovskou šanci pro nás věchny. Auto vypadá fantasticky. Těším se na to, až uvidím, čeho jakožto tým dosáhneme. Potenciál je obrovský, a už se nemůžu dočkat, až to propukne.”

De Vries: “Všechno je o výkonech na trati.”

Nováček ve starotvním poli de Vries přichází z šampionátu formule 2, který momentálně vede. Ovšem s elektrickými monoposty má také zkušenosti, neboť pomáhal s vývojem šasi u Spark Racing Technologies a testoval jak pro Audi tak i Nio.

“Je to úžasný pocit smět závodit pro Mercedes-Benz EQ ve formuli E a je mi ctí, že mě tým vybral coby jednoho ze svých jezdců. Formule E je úžasná platforma, která se už etablovala vedle formule 1 coby jedna z nejvýznamějších a profesionálních závodních sérií. Je to prvotřídní šance, za kterou jsem Mercedesu opravnu neskutečně vděčný,” popisuje nadšeně čtyřiadvacetiletý Nizozemec, jehož slova cituje portál e-formel.de.

Co se týká jeho cílů, tam zůstává při zemi: “Tým mě přijal velmi dobře a spolupráce s nimi mě velmi baví. Ale koneckonců záleží na výkonu na trati, jakmile začně sezona. Všechno je pro mě ještě nové. Proto jsem upřímně řečeno ještě nepřemíšlel o cílech v mojí debutové sezoně.”

Šéf týmu Ian James je přesvědčený, že podepsat s de Vriesem a Vandoornem byl ten nejlepší krok, co mohl Mercedes udělat.

“Se Stoffelem a Nyckem jsme angažovli dva silné a perspektivní jezdce, kteří se společně s námi v debutové sezoně ve formuli E budou dále učit a růst. V Mercedesu se ohlížíme za 125 lety v Mercedesu. Nicméně víme, že formule E je něco jiného než všechny ostatní závodní série, ve kterých jsme doposud nastupovali. Dáváme všechno do toho, abchom byli úspěšní. Uvědomujeme si ale, že toho máme spoustu na učení.”