Mercedes odhaluje ostrý sedan – AMG EQS 53 4MATIC+

 AMG EQS je prvním bateriovým elektrickým výrobním modelem AMG založeným na architektuře EQ. Jednat se bude o enormní rychlost, protože z 0 na 100 km/h zvládne za 3,4 vteřiny.

AMG EQS je prvním bateriovým elektrickým výrobním modelem AMG založeným na architektuře EQ. Vyrobeno v Affalterbachu, má ztělesňovat dokonalou kombinaci vozidla s nulovými emisemi, které má stále sílu, karoserii a luxus. Aby byl tento pocit ještě umocněn, je vůz vyroben se speciálním hardwarem dovnitř a ven z auta se zvukovým systémem, takže vůz může při jízdě vrčet a dodávat vozu uvnitř i vně autentický pocit AMG.

AMG EQS má dva elektromotory AMG s celkovým výkonem systému 484 kW nebo 658 k. Jeho nastartování na „race start” zajistí výkon 560 kW nebo 761 k, stejně jako točivý moment 1020 nm, takže se dostanete z 0 na 100 km za 3,4 sekundy a maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu nebo 155 mil za hodinu.

Rekuperační brzdový systém posílá energii zpět do baterie, která má celkem 108 kWh úložné kapacity a poskytuje dojezd 580 kilometrů. Vůz je také vybaven pro rychlé DC nabíjení s výkonem přes 200 kW.

AMG EQS se vyrábí v uhlíkově neutrálním „Factory 56“ v závodě Mercedes-Benz v Sindelfinge mimo Stuttgart. Mercedes plánuje uvedení tohoto vozidla na trh na konci roku 2021.