Mercedes stále nepotvrdil jezdce pro formuli E

Úřadující šampion formule E Mercedes EQ stále ještě formálně nepotvrdili své jezdce na mistrovství světa FIA Formule E 2022, ale očekává se, že v příští sezoně nastoupí v nezměněné sestavě.

Předpokládá se, že Stoffel Vandoorne a úřadující šampion série Nyck de Vries jsou připraveni využít nové nabídky, které je udrží v týmu pro jeho finální sezonu formule E, ale ředitel týmu Ian James zopakoval, že by jim nestál v cestě, pokud by hledali alternativní cesty.

Zákulisní zdroje odhalili, že zástupce šampiona Antonia Felixe da Costy Tiago Monteiro v sezoně 2019–2020 vedl několik rozhovorů s Mercedesem. Předpokládá se, že tato jednání pokračovala až donedávna, stejně jako byl velký zájem o Reneho Rasta pro rok 2022 poté, co Audi oznámilo odchod z šampionátu.

Co to všechno může znamenat, je nejasné, kromě toho, že Mercedes se pravděpodobně snaží nahradit jednoho odcházejícího jezdce.

Vandoorne mezitím minulý měsíc navštívil IndyCar v Laguna Seca a uspořádal neformální setkání s několika týmy, o nichž se předpokládá, že by mohly nabídnout Belgičanovi místo pro rok 2023.