Mercedes v černém kabátě i ve formuli E

Mercedes před startem sezony formule 1 reagoval na události v USA a bezpochyby i s velkým přispěním Lewise Hamiltona přebarvili své monoposty na černo. Nyní takto činí také tým formule E, který v Berlíně nastoupí v “all black” zbarvení.

Z tradičních stříbrných šípů, které byly k vidění v prvních pěti závodech sezony, se tak stanou černé šípy. Mercedes tak reaguje na hnutí “Black Live Matter” (na životech černých záleží), které vzniklo po zavraždění George Floyda. Toto hnutí vystupuje se sloganem “End Racism” (Konec rasismu) aktivně podporuje i šestinásobný mistr F1 Lewis Hamilton.

Mercedes mění ikonickou stříbrnou za černou, důvodem je boj proti rasismu

Kromě toho, že monoposty budou černé, tak na nich bude zobrazeno právě i ono heslo. “Vždycky jsme byli jasně proti rasismu a všem formám diskriminace, protože nemají v našem týmu, sportu ani naší společnosti místo,” nechal se slyšet šéf týmu Ian James.

“Ačkoliv poslední události ve světě ukázali, že všichni musíme více využít naší platformu pro vyjádření proti rasismu a diskriminaci. Jakožto součást rodiny Mercedes-Benz Motorsport vysíláme jasný signál pro změnu.”

James rovněž zdůrazňuje, že se v motorsportu musí vytvořit více příležitostí pro rozličné pracovní síly. “Závodění je odvětví, ve kterém etnická rozmanitost a rovnost pohlaví tradičně nebyly příliš rozšířené. takže k vyrovnání nerovnováhy ve všech oblastech našich pracovních sil vede ještě dlouhá cesta. Ačkoliv od prvních dní našeho začínajícího týmu jsme však vedli kampaň za rovné příležitosti pro všechny a proti diskriminaci ve všech podobách.

Spolu s našimi partnery to považujeme za povinnost propagovat a školit mladé talenty – bez ohledu na rodový původ nebo pohlaví -, abychom jim v nadcházejících letech dali příležitost připojit se k formuláři E.”