Mercedes v Mexiku: Vandoorne i de Vries havarovali

Sobota v Mexiku začala pro stáj ze Stuttgartu poměrně dobře. Nyck de Vries se probojoval do super pole, ve které si zajistil start ze čtvrté pozice. Také dobře odstartoval, když se dostal na druhou pozici. Stejně tak se propracovával polem kupředu z 11. pozice Stoffel Vandoorne.

Avšak dobře rozjetý závod jim zkazily kolize, kvůli kterým jej ani jeden nedokončil. “Samozřejmě, že jsem zklamaný. Dneska jsme nechali ležet hodně bodů. Byl jsem na pátém místě, když jsem ve třetí zatáčce trochu vyjel ze stopy. Potom jsem už neměl šanci se zdi vyhnout,” popisuje belgický závodník, jenž očesal svůj Silver Arrow 01 pár minut před vypršením časomíry. “Je mi to neskutečně líto vůči týmu, protože jsme mohli dojet na bodech. Ale nevzdáváme se a do Marrakéše se vrátíme se silnější.”

De Vriese zastavila technika, přesto musel na kobereček

Zatímco Vandoorne přiznal, že o jeho konci v závodě rozhodla jezdecká chyba, tak De Vries odhalil, že za jeho odstoupením stály technické problémy, zároveň ale přiznal, že musel na kobereček kvůli incidentu s António-Félixem da Costou a Robinem Frijnsem.

“Bohužel dneska skončil můj závod ve zdi. Po konci závodu jsem šel kvůli kolizi ke komisařům. Je mi jasné, že jsem se kvůli technickému problému stal v autě pouze pasažérem. Přesto bych se chtěl samozřejmě omluvit, ale zkrátka už jsem nedokázal auto zabrzdit.”

Rozladěný z výsledku je pochopitelně i šéf týmu Ian James: “Bohužel opouštíme Mexiko s prázdnýma rukama. Oba jezdci měli kolize, které jim závod ukončily. Lze to označit jako zkušenost budování charakteru celého týmu, který tento víkend podal silný výkon. Nyní se musíme přeskupit a ujistit se, že do toho dáme všechno.”