Mercedes získal titul ve formuli E, přesto odchází ze šampionátu

Mercedes se chystá opustit Formuli E na konci sezóny 2022 po uzavření posledních interních rozhovorů členů představenstva Daimleru o tom, zda se zavázat k programu Gen3. Konečné rozhodnutí, které bude pravděpodobně zveřejněno příští měsíc, má potvrdit, že Mercedes se v létě příštího roku připojí k německým značkám Audi a BMW a opustí mistrovství světa jako oficiální výrobce.

Tento krok by po třech sezonách ukončil formální účast Mercedesu a ponechal by Porsche jako jediný německý tovární tým zapojený do éry Gen3. Toto Wolff z Mercedesu v rozhovoru pro vybraná média na berlínské E-Prix potvrdil, že rozhodnutí bylo nedávno učiněno, ale nebude přesně zveřejňovat, co to bylo.

„Rozhodnutí bylo přijato, ale nebudeme sdělovat nic. Věříme, že kvalifikační skupiny by neměly způsobovat tolik variability a nepředvídatelnost,” říká Wolff k situaci ohledně formule E.

Pokud se toto rozhodnutí nakonec potvrdí, bude se jednat o velkou ránu pro formuli E, protože to bude znamenat, že jeden z nejvýznamnějších hráčů mistrovství opustí a potenciálně sníží rošt sezony 2022/23 na pouhých 20 vozů.

Mercedesu se podařilo v letošní sezoně získat několik stupňů vítězů, ale také nakonec i pohár jezdců pro Nycka de Vriese, a zároveň týmový pohár. Značka své aktivity v oblasti motorsportu nehodlá ukončit, ale zaměří se na “jiné a smysluplné projekty”.