Mikel Azcona je historicky prvním vítězem PURE ETCR

Mikel Azcona byl pro tým Zengo Motorsport X CUPRA tím nejdůležitějším během víkendu PURE ETCR, a to proto, protože přivezl celkové vítězství z Vallelungy.

Španěl byl jedním z hvězdných účinkujících na Autodromu Vallelunga, když v sobotu triumfoval v 1. a 2. kole a v Superfinále A, aby zakončil víkend na 77 bodech, což je maximální možný počet bodů.

„Přepsali jsme historii. Dělá mi to velkou radost.” Ale vítězství pro 24letého jezdce nebylo zdaleka jednoduché. Při pokusu na jedno kolo v time trialu s výkonem 500 kW se roztočil, takže skončil poslední. Ve finále se ale dokázal ze šestého místa postupně prokousávat dopředu, a získal tak vítězství.

„Bylo opravdu těžké startovat v Super Finále zezadu, zejména s pěti rychlými vozy vpředu. Ale od mého týmu jsem dostal opravdu dobré informace o tom, jak používat Power-Up. Tým odvedl opravdu skvělou práci. Jsem tak šťastný. Je to skvělý způsob, jak zahájit sezónu,” hodnotil Španěl svůj výkon.

Celkově druhý skončil Jean-Karl Vernay, který vyhrál druhé Super Finále. Azconův kolega Mattias Ekström se umístil na třetí příčce. Cupra tak měla start do PURE ETCR z říše snů, zatímco tým Romeo Ferraris zatím strádá.