Mini Cooper SE Convertible se odhaluje, dojezd na nabítí má 200 km

Britská automobilka Mini odhalila svůj vůbec první sériově vyráběný plně elektrický model kabrioletu, Cooper SE Convertible, který je nabízen jako určitá provizorní prodleva před představením nové generace plně elektrického Mini.

Nového kabrioletu EV bude vyrobeno pouhých 999 kusů ve výrobním závodě značky v Nizozemsku spolu s verzí se spalovacím motorem a bude k dispozici ve dvou barvách exteriéru: Enigmatic Black a White Silver, zatímco kliky dveří, boční klapky a rámy předních a zadních světel jsou provedeny v barvě Resolute Bronze.

Ve snaze zdůraznit jeho omezenou dostupnost a nulové emise jsou nápisy 1/999 na prahových lištách a bočních klapkách, stejně jako 17″ litá kola z lehké slitiny ve dvoubarevném designu Electric Power Spoke, která jsou vyrobena z hliníku.

Uvnitř je kabriolet Mini Cooper SE vybaven vyhříváním sedadel, nastavitelnou oporou stehen, sportovním multifunkčním volantem potaženým kůží Nappa a žlutými akcenty, které podtrhují elektrický pohon vozu, jako je přepínač start-stop.

K dispozici je také head-up displej, připojený informační a zábavní systém a adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go pro nudné a přeplněné dojíždění.

Motivaci zajišťuje jediný vpředu umístěný elektromotor o výkonu 135 kilowattů (184 koní), který pochází z center elektrické mobility BMW Group v Dingolfingu a Landshutu. S ním dokáže kabriolet sprintovat z 0-100 km/h za 7,1 sekundy, přičemž maximální dojezd je v testovacím cyklu WLTP hodnocen na 201 km.

Mini říká, že rozměry jsou totožné s těmi u varianty se spalováním, včetně zadního kufru o objemu 160 litrů. Co se týče skládací střechy, lze ji otevírat nebo zavírat při rychlostech až 30 km/h, přičemž je k dispozici také mezipoloha posuvné střechy.

„Před třemi lety jsme uvedli na trh plně elektrické MINI Cooper SE a dnes je jedno z pěti MINI prodaných v Evropě čistě elektrické MINI. Tento úspěch nás podnítil k implementaci malé série MINI Cooper SE Cabrio během několika málo minut. Jsem potěšena, že můžeme 999 zákazníkům MINI nabídnout mimořádný a exkluzivní pocit na motokárách pod širým nebem,“ řekla Stefanie Wurst, vedoucí značky MINI.

Mini Cooper SE Convertible byl představen již v roce 2022 jako jednorázový prototyp, který jsme museli řídit, a bude k dispozici v sériové výrobě v Evropě od dubna 2023, s výrobou omezenou na pouhých 999 kusů. To je trochu průšvih, protože nebude k dispozici ve Spojených státech, ale pro všechny nadšence do elektromobilů máme dobré zprávy, protože Mini již pracuje na další generaci svých elektrických modelů, které s největší pravděpodobností se do USA dostanou z Číny.