Mitsubishi Outlander je nejprodávanějším plug-in hybridem v Evropě

2018 Mitsubishi Outlander PHEV
Rok po překonání milníku 100 tisíc prodaných vozů na konci ledna 2018 vytvořil Outlander PHEV v Evropě nový rekord – stal se nejprodávanějším modelem Mitsubishi v tomto regionu.

Mitsubishi Outlander PHEV si i v roce 2018 zachoval postavení nejprodávanějšího plug-in hybridu v Evropě. Napříč všemi segmenty získal toto ocenění již čtvrtým rokem v řadě. Poprvé od listopadu 2018 je vůbec nejprodávanějším modelem Mitsubishi. Pozici následně potvrzoval i v měsících dalších.

Nový Outlander PHEV staví na úspěchu modelového provedení 2019 s výrazně nižšími emisemi na úrovni 46 g/km. Jeho prodeje v Evropě se za posledních 6 měsíců meziročně zdvojnásobily na měsíční průměr přesahující 3 tisíce vozů. Současně s tím ke značce inklinují movitější zákazníci, což bylo možné pozorovat i v dalších světových regionech.

V období od října 2013 do ledna 2019 se v Evropě prodalo celkem 126 617 vozů Outlander PHEV.

„Pro řadu evropských zákazníků je dnes Outlander PHEV s emisemi 46 g/km vozem pro veškeré použití. S přehledem zvládne městská centra s povolením vjezdu pouze bezemisním vozům, stejně tak jako dlouhé rodinné trasy nebo zdolávání horských serpentin s hnacím ústrojím Twin Motor 4WD.

Outlander PHEV je vlajkovou lodí naší značky, evropským bestselerem a určovatelem trendu. Toho si pečlivě všímá celé odvětví. Je také ukazatelem dlouhodobé strategie Mitsubishi Motors, spojujícím dobrodružné tradice vozů SUV s pokrokovými technologiemi elektrifikace,“ komentuje příznivou situaci prezident a generální ředitel MME.

PODOBNÁ TÉMATA:

Zdroj: Tisková zpráva, Mitsubishi