Moderátor Grand Tour James May není z elektrického Mini Cooperu nadšený

Světově známý moderátor James May zhodnotil elektrický model od Mini Cooperu. Podle Brita je zřejmé, že elektrizace celého provozu postupně přijde.

May má jasno o budoucnosti automobilové dopravy. Existují různé alternativní pohony, které jsou například vodíkové. Nicméně se očekává, že právě elektromobily brzo ovládnou veškerý provoz. Sám May si už před šesti lety zakoupil BMW i3, se kterým je naprosto spokojen. Na otázku, zda by vyměnil své BMW za elektrický Mini Cooper SE odpověděl jasně.

„Ne, řekl bych, že je pro staré lidi. Pro takové lidi, kteří by si přáli zůstat v šedesátých letech a kteří si myslí, že jsou Peter Sellers (britský komik 60. a 70. let). Nemyslím si, že je pro mladé. Daleko více je takovým vozem BMW i3, protože vypadá daleko více mladistvě, propracovaně a futuristicky,” říká May.

Značka Mini se zkrátka podle jeho názoru drží stále stejné linie, ale nepřichází s výraznými změnami, což moderátorovi vadí. Automobilka ztrácí vlastní identitu, jelikož se snaží pouze stále jinak představovat stejný model. Podle Brita je dalším problémem baterie, která je těžká a nabití do 100% trvá příliš dlouho.

Mini sdílí své pohonné ústrojí právě se sourozeneckým BMW i3s. V Česku začínají ceny na 882 700 KČ s DPH při výkonu 184 koňských sil.