Müller: Angažmá u Dragonu bylo trefou do černého

Jméno Nika Müllera bylo skloňováno zejména se sedačkou u Audi, neboť jeho barvy reprezentuje v německém šampionátu cestovních vozů DTM. S týmem formule E však absolvoval před dvěma lety nováčkovské testy v Marrakéši, ve kterých zazářil. Nejen,že byl aboslutně nerychlejší, ale zaznamenal i traťový rekord.

Bohužel pro švýcarského závodníka stáj z Ingolstadtu oznámila, že bude pokračovat s osvědčeným duem Daniel Abt – Lucas di Grassi, a tak musel  Müller rozhodit sítě jinde. Nakonec jej oslovil Dragon. V DTM ale bude nadále závodit pro Audi.

“Už těším na šestou sezonu formule E, moji nováčkovskou sezonu, a zároveň budu pokračovat v mém angažmá u Audi. Bude každopádně skvělé závodit současně ve dvou tak úžasných sériích. Proto jsem opravdu vděčný za to, že mi to Audi umožnilo a že mi dal Dragon šanci jet první závod ve formuli E.  A kdy mě Dragon kontaktoval? Kontaktovali mě, jakmile bylo jasné, že si Audi ponechá svou stávající jezdeckou sestavu. Zeptali se mě, jestli by nebyla možnost s nimi něco vybudovat. Potom jsme to projednávali, samozřejmě i s Audi a nakonec našli dobré řešení,” odhalil sedmadvacetiletý rodák z Thunu pro dtmnews.cz.

Angažmá u Dragonu bylo “trefou do černého”

Müller byl po zkušenostech v roli vývojového a testovacího jezdce nabuzen, takže při podepisování smlouvy s Dragonem neváhal. Dokonce jejich nabídku označil jako “trefu do černého”.

Nicméně příprava na závody formule E se od přípravy na závody DTM značně liší, a to především co se týká managementu energie. Dále zdůrazňuje, že před sezonou mají více prostoru si vozy vyzkoušet: “Rovněž máme všeobecně více času na testování. Myslím, že týmy, které si motory vyrábějí sami, mají před sezonou k dispozici 15 dní. Proto jste v autě více času než v DTM, kde jezdíme opravdu málo.”

“Pro mě coby nováčeka bude zajisté důležité odjet každý kilometr, poznat auto a tým. Všechno bude nové. Proto bude příprava, především od okamžiku, kdy skončí v Hockenheimu sezona DTM, intenzivní. Také je dobré, že budu mít mezi koncem sezony DTM a začátkem sezony formule E přes měsíc čas se optimálně připravit na start mé nováčkovské sezony.”

GEOX Dragon potvrdil Nika Müllera