Na formuli E jsem změnil názor, přiznává šampion DTM po testu

Marco Wittmann, BMW I Andretti Motorsports, BMW iFE.18, formule E
Tovární jezdec BMW Marco Wittmann minulou neděli poprvé otestoval vůz formule E. Dle svých slov mu tato jízda kompletně změnila pohled elektrickou sérii.

Marco Wittmann je dvojnásobným šampionem DTM. Oba tituly získal v barvách továrního týmu BMW a právě s touto německou automobilkou vyrazil k testům nováčků formule E do Marrákeše.

Ve voze Alexandra Simse strávil šest hodin a po jízdě pěl na formuli E samou chválu.

„Je to hodně náročné. Upřímně jsem to takové nečekal,“ vyprávěl novinářům Wittmann. „Je tu hodně věcí, na které musí pilot dávat pozor.

To platí při závodních simulacích i samotných závodech, takže není jednoduché se adaptovat. „Dost se to liší od toho, s čím jsem se doposud setkal. Můj názor je nyní takový, že je to skutečná výzva.“

Wittmann by po zkušenosti z Marrákeše uvítal další příležitosti. A nebrání se ani plnému úvazku.

„Samozřejmě by mě lákalo závodit ve formuli E, ale záleží, co mi má budoucnost nabídne. Každopádně v roce 2019 budu součástí DTM, nicméně do budoucna uvidíme.

Obzvláště v dnešní době musíte být oproti dřívějšku o něco otevřenější novým možnostem. Dříve bylo jasné, že když jste v jednom programu, soustředíte se jen na něj. A dnes vidíte spoustu jezdců, kteří kombinují DTM a GT nebo i DTM a formuli E dohromady,“ uzavírá Wittmann.

ČTĚTE TAKÉ: