Světový lídr ve sdílené dopravě Anytime vstupuje do Prahy a láká na příznivé ceny

Anytime, carsharing, Praha, česko, Sdílená doprava
Lídr světového trhu sdílené dopravy, italský Anytime, začátkem dubna dorazil do Prahy. Klientům nabídne několik stovek aut za příznivé ceny. V příštích letech společnost chce v Česku proinvestovat 30 milionů eur.

Česko z pohledu služeb sdílené dopravy zásobovaly zatím jen domácí společnosti. Od nynějška je tomu jinak. Včera svůj registrační a rezervační systém v tuzemsku spustila i Anytime, italská nadnárodní carsharingová společnost. Mimo jiné světová jednička.

Služba prozatím bude zpřístupněna pouze Pražanům. Těm bude do konce měsíce k dispozici na několik stovek hybridní Toyoty Yaris s automatickou převodovkou. To je vážná konkurence pro současného lídra zdejšího trhu, firmu CAR4WAY, operující s flotilou 400 vozů. Společnost navíc v Česku plánuje investice ve výši 30 milonů eur.

ČTĚTE TAKÉ:

Anytime carsharing klientům umožní vyhledávat, rezervovat a odemykat auta přímo z mobilní aplikace. Pronájem vozidel pak lze počítat na minuty, hodiny nebo na dny. Rezervace, vyzvednutí a vrácení auta je samoobslužný proces.

Zájemce o využívání Anytime carshare si stáhne bezplatnou aplikaci z App Store nebo Google Play a provede online registraci, která trvá do 15 minut. Stačí vyfotit průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pořídit selfie.

Ceny začínají od 1,99 Kč za minutu použití vozidla a uživatel nic dalšího neplatí. Služba zahrnuje benzín, mytí i pojištění vozu. Součástí je i bezplatné parkování v modrých a fialových zónách. Platba proběhne automaticky po ukončení pronájmu z připojené platební karty.

Vyjeďte s námi na formuli do Monaka