Navždy mě bude promarněná šance v F1 hlodat, lituje Evans

Startovní rošt formule E je plný bývalých jezdců formule 1, nebo těch, kteří nakonec ani pořádnou šanci ukázat se, nedostali. Mezi tuto skupinu patří i Mitch Evans.

Novozélandský závodník obléká overal týmu Jaguar od sezony 2016/17. Ovšem ještě před angažmá u britské stáje usiloval o kokpit v královně motorsportu. Nicméně ani jeho tehdejší solidní výsledky potenciální zájemce o jeho služby nepřesvědčily, což jej pochopitelně extrémně mrzí.

“Bylo to opravdu těžké. Pracoval jsem tak tvrdě a byl jsem tomu tak blízko (vstupu do F1),” vzpomíná 25letý rodák z Aucklandu v rozhovoru pro britskou televizní stanici BBC Sport. “Formule E začala ale růst a Jaguar mi vydláždil cestu. Formule 1 je brutální!”

Evans v juniorských sériích zářil. V roce 2012 se stal mistrem GP3 (současná formule 3) a posléze postoupil do formule 2, tedy jakési “přestupní stanice” do královské třídy. Jeho maximem však bylo celkové čtvrté místo ze sezony 2014.

“Byl jsem připravený na formuli 1. Je to tak těžké. Na zisku šance jsem pracoval mnoho let. Absolvoval jsem z Nového Zélandu dlouhou cestu. Že jsem to nezvládl, bylo zkrátka těžké zpracovat.”

Dále však připomíná, že velkou roli v postupu do formule 1 hrála tehdejší politická situace. “Bude mě to pronásledovat celý život!”

Ve formuli E však dokazuje, že se nejedná o průměrného jezdce. Aktuálně se totiž v šampionátu nachází na průběžném druhém místě, přičemž na lídra Antónia Félixe da Costu ztrácí pouhých 11 bodů. Byť jej bude promarněná šance ve formuli 1 nadále trápit, tak tvrdí, že “nyní jsem v mém životě našel dobré místo.”

“Jsem velmi konkurenceschopný a za to, že mi tým tuto příležitost dal, chci pro něj vítězit. Dalším cílem je vyhrát titul,” dodal odhodlaně Evans.