Nechali jsme za sebou všechny velikány formule E, radují se u Dragonu

“Draci” měli nad očekávání vydařený vstup do sedmé sezóny. Svojí formou zaskočili i přední týmy, které nechali za sebou. Už v úvodní kvalifikaci na ePrix Saúdské Arábie zazářil Nico Müller, když se probojoval do Super Pole.


Tým, který vloni skončil na předposledním místě s pouhými dvěma body na kontě, všem vytřel v Rijádu zrak, když v sobotu s oběma vozy bodovali. Nico Müller se však už v pátek dostal až do finálního rozstřelu, ovšem poté, co dostal trest za ignorování žlutých vlajek, které způsobil jeho týmový kolega Sergio Sette Camara, musel startovat až z 22. místa.

Smůla se jej držela i nadále. Jelikož se neodlepil z “dummy gridu” (provizorní startovní rošt za skutečným startovním roštem, pozn. redakce) a proto musel startovat z boxů. Ani v závodě se nedokázali dostat dopředu. Navíc Sette Camara dostal penalizaci průjezd boxy za nízkou teplotu chladiče baterie. Závod dokončil na 20. příčce, Müller 23.

Sobota jako z pohádky: Super Pole a dvojitá porce bodů

V sobotu se na draky konečně usmálo štěstí a jen potvrdili, že jejich sobotní kvalifikační tempo nebyla jen náhoda. Oba piloti se totiž dostali do Super Pole, přičemž Müller zajel v prvních dvou sektorech absolutně nejrychlejší časy, avšak chyba v posledním sektoru jej stála start z první řady. Sette Camara si však díky skvělému kolu v čase 1:08.178 zajistil start z druhého místa. Na polesittera Frijnse ztratil tři desetiny.

Během závodu se duo drželo obstojně čela. Ačkoliv ke konci závodu přišli o pozice na úkor obou závodníků z DS Techeetah a Nicka Cassidyho, přesto Müller se sete Camarou skončili v nejlepší pětce, neboť Cassidy a Vergne byli penalizováni.

“Byl to pro nás u Dragonu skvělý večer. Konečně dobré body,” radoval se z fantastického výsledku Müller. “Startoval jsem z šesté pozice a věděl jsem, že to bude náročné, protože za námi byli velikáni formule E. Ale vyšlo to a do cíle jsem dojel sedmý. Dvě auta přede mnou byly ještě penalizována.”

Úsměv na tváři měl také Brazilec: “Čtvrté místo a naše první body! Výsledek ukazuje, že jdeme správnou cestou. A startovat z první řady v tak silném startovním poli je mimořádné.”

Ačkoliv museli Müller s Camarou využít více energie než soupeři, dokázali držet krok. Pro oba se jednalo o jejich nejlepší výsledek ve formuli E.