Nejnovější model Passatu nabízí systém Travel Assist Low umožňující částečně autonomní jízdu

Zastoupení značky Volkswagen pro Českou republiku oznámilo ceny, za které bude zákazníkům nabízet modernizovanou verzi osmé generace modelu Passat. Nejlevnější je model Business, který pohání čtyřválec 1,5 TSI, s karosérií limuzína. Jeho cenovka je nastavena na 750 900 Kč.

Ve výbavě tohoto nejlevnějšího Passatu jsou LED světlomety vpředu i vzadu, třízónová klimatizace či asistenční systém Travel Assist Low umožňující částečně autonomní jízdu.

Vyšším stupněm výbavy je Elegance. Uvnitř takového vozu pak je už například i navigační systém s osmipalcovou obrazovkou i tříleté předplatné služby We Connect Plus. Takto vybavené automobily startují na ceně 887 900 Kč.

Spíše designovou záležitostí je pak Passat R-Line. Kromě exteriérových změn ho lze poznat i díky sportovním sedačkám, volantu i pedálů.

Kromě těchto “běžných” variant, které se týkají karosářského provedení limuzína i kombi (Variant), lze opět koupit Passat s “offroadovým” paketem Alltrack od 1 117 900 Kč), případně plug-in hybridní verzi GTE. Ta začíná na úrovni 1 126 900 Kč.
Pro klasické “spalovací” Passaty jsou na výběr tři zážehové a tři vznětové motory. s výkony od 110 do 200 kW. Nejlevnější Passat s dieselem přijde na 815 900 Kč. Příplatek za karosérii kombi činí 27 000 Kč