Někdejší pilot F1 vysekl poklonu FE: Je rychlejší, než si myslíte

2018 Marrakesh E-prix, Sergej Sirotkin, F1, Formule E
Třiadvacetiletý Sergej Sirotkin po roce stráveném v F1 poprvé vyzkoušel formuli E. V hodnocení série byl po testech v Marrákeši velmi pozitivní.

S pouhopouhým jedním bodem získaným v GP Itálie obsadil Sergej Sirotkin v minulém ročníku formule 1 poslední místo mezi jezdci, načež Williams s Rusem neprodloužil smlouvu.

Nedávno proto vzal za vděk šancí ve formuli E, když mu Mahindra nabídla možnost zúčastnit se nováčkovských testů v Marrákeši. Takhle novinářům popisoval nové zkušenosti.

„Před testy jsme začali o šampionátu sbírat informace a nakonec si uvědomili, že úroveň techniky a inženýringu, a koneckonců i okruhů, je složitější, než se nám zdálo na začátku. 

ČTĚTE TAKÉ:

Za poslední dva týdny a obzvláště pak během dne, který jsem v autě strávil, jsem totálně změnil názor. Tohle auto je rychlejší, než si dovedete představit.

Vezmeme-li v úvahu, že auto nemá tolik aerodynamických prvků jako vůz formule 1, tak v podstatě jeho výkon je více než dostačující. Tratě navíc bývají velmi úzké, s minimem únikových zón. Utočíte proto velmi blízko zdi, a to závody činí ještě více zajímavé.

Nyní mohu říci, že jsem si opravdu příležitost vyzkoušet formuli E užil. A to mnohem více, než u spousty jiných aut, které jsem měl mimo hlavní formulové série možnost řídit.“