Německá Tesla se chystá produkovat vlastní baterie

Tesla vyrábí auta v jedné ze svých nejnovějších továren, Gigafactory Berlin, teprve necelý rok. Podle lidí obeznámených s věcí má však americká automobilka již plány na výrobu baterií v Braniborsku a projekt by mohl začít na začátku roku 2023.

Není žádným překvapením, že Tesla plánuje vyrábět baterie v co největším počtu svých globálních továren a dříve jsme slyšeli zvěsti, že baterie EV pravděpodobně nakonec přijdou z Berlína v Německu. Tesla si klade za cíl udělat maximum, co je v jejích silách, a i když jsme se nedávno dozvěděli, že automobilka zajistila dostatek smluv s jinými výrobci baterií, aby více než uspokojila svou poptávku po bateriích, nyní si společnost vybudovala pověst investování do budoucnost.

Zda Tesla skutečně bude či nebude baterie v Německu vyrábět a kdy se tak určitě stane, se zatím neví. Zprávy však naznačují, že se tak stane již v příštím roce, protože továrna již údajně existuje a Tesla v současné době pracuje na jejím interiéru.

Tesla nedávno poskytla prezentaci technologie baterií v Grünheide, kde diskutovala o různých technologiích a vysvětlila 4680 článků. Podle zprávy v německé publikaci B.Z. lidé z Tesly vysvětlili, že společnost již nechce instalovat tisíce menších lithium-iontových baterií do svých bateriových sad pro elektromobily, ale spíše menší počet větších a tlustších 4680 bateriových článků.

Články 4680 jsou údajně rychlejší a levnější na výrobu a zároveň jsou lepší pro životní prostředí. Dozvěděli jsme se však, že Tesla se údajně snaží zdokonalit a urychlit nový výrobní proces. Jakmile bude proces zefektivněn, automobilka by jej měla být schopna používat v různých továrnách na baterie, které otevírá po celém světě.

B Z. oznámila, že výroba v připravované továrně na baterie společnosti Tesla v Giga Berlin by měla začít v prvním čtvrtletí roku 2023. Cílem továrny je vyrobit dostatek baterií pro přibližně 500 000 modelů Tesla ročně, což je přibližně tolik aut, kolik bude schopna německá továrna. výroby, jakmile bude plná kapacita. V tuto chvíli Tesla v Evropě vyrábí asi 1 500 crossoverů Model Y týdně, takže má ještě spoustu práce, aby se dostala na nějakých 10 000 za týden.

Publikace dodává, že Tesla ještě letos začne v továrně vyrábět elektromotory. Dodnes však všechny baterie a pohonné jednotky pocházejí z Číny.