Německý dopravce testuje autonomní autobus HOCHBAHN, hodlá ho nasadit do běžného provozu

Hamburg Electric Autonomous Transport (HEAT), který zahájil zkoušky již v roce 2019 s autonomním autobusem pod dohledem určeného řidiče, se nyní přesunul do další fáze příprav.

HEAT je projekt výzkumu a vývoje, který společnost HOCHBAHN, jako jeden z hlavních dopravců v Hamburku, plánuje spustit komerční nasazení autonomních autobusů. Projekt HOCHBAHN zahrnuje řadu známých partnerů, včetně společností z německého průmyslu. Je součástí městské strategie pro inteligentní dopravní systémy (ITS) v oblasti „Automatizované a propojené jízdy“.

Zatímco první fáze pokusů byla zaměřena na sběr dat a analýzu autonomních reakcí, druhá fáze má za cíl otestovat interakci mezi vozidlem a dostupnou infrastrukturou.

V současné době však neexistuje žádné povolení, které umožňuje cestujícím cestovat bez obsluhy. Autoři projektu ale budou bojovat za novelu zákona.

„Nyní můžeme začít testovat vylepšený a vylepšený model v HafenCity. V posledních měsících jsme analyzovali data z první testovací fáze, vylepšili klíčové aspekty hardwaru a softwaru a připravili prostředek na další test.

Jsme přesvědčeni, že autobus zvládne mnohem delší vzdálenosti ve srovnání s loňským rokem a nebude mít problémy se spojením s proudem dopravy s ostatními účastníky silničního provozu. Očekáváme, že dosáhneme jasného pokroku v technologickém rozvoji autonomního řízení,” uvedl Matthias Kratzsch, který je technickým ředitelem.