Nico Rosberg po dlouhé době opět usedl do závodního speciálu

Nico Rosberg, mistr světa formule 1 z roku 2016 a generální ředitel Extreme E týmu Rosberg X Racing (RXR), konečně usedl zpět do závodní sedačky pro exkluzivní testovací jízdu v ODYSSEY 21 svého týmu v Německu.

Po svém titulu ve formuli 1 v roce 2016 se Rosberg zařekl, že skončí se závoděním a vydal se na kariéru podnikatele a investora v oblasti udržitelnosti. Od té doby bylo 36letého jezdce vidět za volantem závodního vozu jen zřídka, i když svým divákům ukazoval tratě formule 1 na svém simulátoru. Rosberg se však od té doby rozhodl vzít RXR’s Extreme E ODYSSEY 21 na projížďku.

Pod přísným dohledem šéfa týmu Kimmo Liimatainena a jezdců RXR Mikaely Åhlin-Kottulinsky a Johana Kristofferssona měl Rosberg možnost seznámit se s ODYSSEY 21 a kilometrovou off-roadovou tratí, než podnikl svá vůbec první kola v terénním autě.

„Byl to prostě fenomenální zážitek. Nemůžu uvěřit síle tohoto auta. Jízda v terénu je tak zábavná.

I když jsem dlouho neseděl za volantem, okamžitě jsem byl ve svém živlu. Svalová paměť se okamžitě vrátila a já se prostě bavil. Jízda v rallye je však úplně jiná bestie než závodění na okruzích a já mám k Mikaele a Johanovi nově nalezený respekt.”

Zatímco test byl pro Rosberga jen zábavným cvičením, pro RXR se chystají znovu začít seriózní práce, pouhé dva týdny zbývají do dalšího závodu Extreme E, dvojitého závodu Island X Prix na Sardinii.

Poté, co byl v roce 2021 korunován za inaugurační šampiony Extreme E, zahájil tým sezónu 2 triumfálně vítězstvím na Desert X Prix v NEOM v Saudské Arábii.