“Nikdy neříkejte nikdy” aneb Dostane de Vries a Vandoorne šanci ve formuli 1?

Za Mercedes bude v nacházející sezoně, která začne 22. listopadu na předměstí Rijádu, startovat čerstvě korunovaný šampion formule 2 Nyck de Vries a Stoffel Vandoorne. Podle šéfa Stříbrných šípů ve formuli 1 Tota Wolffa by mohlo být angažmá ve formuli E zejména pro Nizozemce odrazovým můstkem do královny motorsportu.

“Oba jsou pro mě velmi důležití. Když nastane ten správný okamžik a naskytne se příležitost, pak si oba zaslouží angažmá ve formuli 1,” prozradil Rakušan v rozhovoru pro portál Motorsport.com. “A jsem si jistý, že by se tam prosadili. Formule E je skvělá platforma pro tovární týmy. Oba by si zasloužili sedět jak ve voze formule 1, tak i voze formule E – a oba mají vazby k rodině Mercedes, což rovněž hraje ve formuli 1 roli, ať už to je role jezdce na simulátoru nebo jiná funkce. Nikdy by neměli říkat nikdy (co se týká budoucnosti ve formuli 1). To platí pro oba.”

Na prahu loňské sezony musel Dragon řešit zapeklitou situaci, když Alexander Albon na poslední chvíli oznámil, že nebude reprezentovat jejich barvy, nýbrž oblékat overal Toro Rosso ve formuli 1. Ovšem Wollf může být v tomto ohledu zcela klidný.

“Nemyslím si, že dojde k takovému scénáři,” uklidňuje de Vries, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Jsem opravdu vděčný za příležitost, kterou mi Mercedes dal. Pro mě je v tuto chvíli správné tuto šanci vyžít. Samozřejmě, že nedokážu předpovědět, jak bude svět vypadat za tři až pět let. Ale momentálně jsem z této role velmi šťastný a těším se na nové angažmá ve formuli E.”

Mercedes odhalil první elektrický Stříbrný šíp a jezdeckou sestavu pro 6. sezonu