NIO zvažuje nasazení Abta nebo Piqueta

Daniel Abt by se mohl přeci jenom objevit v kokpitu vozu formule E na domácí půdě. Je totiž jedním z kandidátů na sedačku Ma Čching-Chui v týmu NIO.

Poslední týdny ve formuli E co se týká jezdeckých sestav byly pořádně turbulentní. Začalo to vyhozením Abta z Audi, jehož místo převezme úřadující šampion DTM René Rast. Následoval nečekaný konec Pascala Wehrleina u Mahindry. Německého závodníka pro zbývajících šest závodů v Berlíně nahradí Alex Lynn. A aby toho nebylo málo, tak nyní se objevila informace, že NIO 333 také zvažuje o změně jezdeckého složení.

Pro berlínský sixpack by měl podle informací portálu The Race o svojí sedačku přijít Ma Čching-Chua na úkor buďto Abta nebo Nelsona Piqueta. Nicméně na dotaz portálu e-formel.de, zda jsou spekulace pravdivé, nezareagoval ani tým ani Abt.

Z pohledu čínské stáje se volba Abta jeví jako nejlogičtější, neboť doposud předváděl před domácím publikem velmi solidní výkony, přičemž se mu podařil v roce 2018 husarský kousek: jako první pilot v historii šampionátu dosáhl na “Clean Sweep” – vítězství, nejrychlejší kolo, pole position a vedení v každém kole závodu.

Avšak do užšího výběru patří i bývalý pilot, jenž reprezentoval barvy NIO, Tom Dillmann.

Očekává se, že NIO v úterý oznámí rozvázání spolupráce s Čching-Chuou. Oliver Turvey by tak konečně dostal konkurenceschopného týmového kolegu, neboť Číňan podává velmi slabé výkony. Jeho nejlepším výsledkem je 12. místo z ePrix Londýna 2016, přesto však do cíle dojel s kolem ztráty na lídra závodu Nicolase Prosta.