Nismo Electric Sports Car má být elektrickým nástupcem GT-R

Nissan se údajně chystá do konce dekády uvést na trh zakázkový elektrický sportovní vůz v rámci své výkonové divize Nismo. Detailů je v tuto chvíli málo, ale to potvrdil i představitel společnosti, který uvedl několik rad, které nám mohou pomoci získat obecnou představu o tom, co společnost chystá a co můžeme očekávat.

Autocar hovořil s Takao Katagirim, generálním ředitelem Nissan Nismo, který potvrdil, že vozidlo je na cestě, když řekl:

„V Evropě existuje pro Nissan velmi, velmi důležitá vize. Je kolem srdce tohoto nového auta. Tento region [Velká Británie] je pro nás velmi, velmi výjimečný, zejména pro výkonná auta. Takže jedna věc, kterou mohu říci, je, prosím, čekejte. Chystáme se představit velmi vzrušující model na britském trhu pod značkou Nismo.”


Nebyla však stanovena žádná jasná časová osa, kdy by mohla být odhalena, a potenciálně na to musíme čekat většinu desetiletí. A Nissan možná zatím s uvedením modelu nijak nespěchá, protože, jak Autocar spekuluje, možná se snaží dát do vozidla takové polovodičové baterie, které stále ještě nejsou komerčně životaschopné kvůli jejich vysoké ceně.

S ohledem na to můžeme vidět, když Nissan říká, že chce debutovat polovodičové baterie v sériovém autě – stanovený rok je 2028 – a na základě toho můžeme odhadnout, kdy by mohl elektrický sportovní vůz dorazit. To by to znamenalo doslova konec dekády, v roce 2029 nebo 2030, kdy by měl mít trh spoustu soupeřů z řad Porsche, Polestar nebo dokonce McLaren.

Začátkem tohoto roku Nissan odhalil koncept Max-Out, což je jeho představa elektrického dvoudveřového vozidla, v tomto případě roadsteru, ale ukazuje, že automobilka již vyrábí designové studie pro sportovní elektromobily. Nevypadá však jako GT-R, takže pokud by se Nissan rozhodl vyrobit elektrickou náhradu za Godzillu, pravděpodobně by to vypadalo více jako současné vozidlo než koncept, což je možná ukázka dalšího méně extrémního dvoudveřového EV od Nissanu.