Nissan bude pokračovat s Buemim a Rowlandem

Nissan jde stejnou cestou jako Virgin a v příští sezoně vsadí opět na osvědčené švýcarsko-britské duo Sébastien Buemi – Oliver Rowland.

“V uplynulé sezoně jsme předváděli dobré výkony, a doufám, že na tomto budeme moci stavět,” zkonstatoval švýcarský závodník, jehož slova cituje německý portál e-formel.de.

Japonský výrobce automobilů byl v loňské sezoně nováčkem na startovním roštu, který letos obohatí další dva týmy. Vice mistr ze sezony 2018/19 doufá, že nabyté zkušenosti dokážou využít: “V šesté sezoně se opět připadjí noví konstruktéři, avšak coby tým máme mnohem více zkušeností, díky kterým budeme ještě konkurenceschopnější.”

Nissan byl velmi často pod palbou kritiky kvůli kontroverznímu řešení motoru, který jim podle soupeřů poskytoval výhodu. Ovšem ani jejich pohonná jednotka nebyla stoprocentní a měli problémy se spolehlivostí.

Proč byly zakázány dvojité motory?

“To, že Sebastien dokončil pátou sezonu na druhém místě a že je to týmový hráč, nám ulehčlilo naše rozhodnutí pro jezdecké složení pro šestou sezonu. Oliver minulý rok ukázal, že se rychle učí a brzo jsme si zvykli na to vídat jeho jméno na vrcholu tabulek s časy. Bez debat máme opravdu skvělé jezdecké složení,” pochvaluje si šéf Nissanu Michael Carcamo.

Rowland, který skončil na celkovém desátém místě, je z prodloužení smlouvy nadšený: “Měl jsem skvělou sezonu, ale nyní se musím pečlivě připravit na svoji druhou sezonu a vrátit se ještě silnější. Do páté sezony jsem vstoupil s malým množstvím zkušeností, nicméně si myslím, že jsem se přizpůsobil poměrně dobře. V týmu se cítim opravdu pohodlně a dostává se mi ode všech hodně podpory.”

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne Antonio Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Marco Wittmann / Maximilian Günther / Bruno Spengler / Joel Eriksson Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Jose-Maria Lopez / Pascal Wehrlein / Jordan King Brendon Hartley
Mercedes EQ Formula E Team Gary Paffett / Nyck de Vries Stoffel Vandoorne / Esteban Gutiérrez / Edoardo Mortara
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastien Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans Alex Lynn
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotterer