Nissan láká na legendární Micru – nová generace bude elektrická

Nissan začal lákat na možnou novou budoucí legendu.

Model navržený japonskou automobilkou bude založen na nové platformě CMF B-EV Renault Nissan Mitsubishi Alliance sdílené s budoucím Renaultem 5 EV. Obě vozidla se budou vyrábět v Renault ElectriCity v severní Francii, což je komplex tří závodů (Douai, Maubeuge a Ruitz), jejichž účelem je vytvořit největší evropský výrobní závod EV.

Zcela nový kompaktní elektrický vůz nahradí ikonický Nissan Micra jako vozidlo základní úrovně v evropské sestavě automobilky. Nissan říká, že jméno EV oznámí „v pravý čas“, což nás vede k přesvědčení, že se nebude jmenovat Micra.

Nissan říká, že platforma CMF B-EV umožňuje společnostem zachovat jedinečný styl jejich příslušných produktů, a to je zřejmé, když se podíváme na to, jak se Micra EV liší od prototypu Renault 5 EV.

„Tento zbrusu nový model bude navržen společností Nissan a zkonstruován a vyroben společností Renault s využitím naší nové společné platformy, která maximalizuje využití našich aktiv aliance při zachování její Nissan-ness. Toto je skvělý příklad přístupu aliance k ‚inteligentní diferenciaci‘.” Jsem si jist, že tento nový model, který následuje po naší ikonické Micru, poskytne našim zákazníkům v Evropě další vzrušení,” říká provozní ředitel Nissanu Ashwani Gupta.

Nissan zatím není ochoten prozradit více o novém EV, přičemž informace o produktech, technické podrobnosti a načasování uvedení budou oznámeny později. Podle většiny zpráv Nissan plánuje debut elektrického hatchbacku v roce 2024.

Kromě nového malého modelu bude evropská řada elektromobilů Nissan zahrnovat také kompaktní crossover Ariya uvedený na trh v letošním roce a kompaktní crossover kupé, které od roku 2025 nahradí Leaf.