Nissan Leaf bude nahrazen elektrickým crossoverem

Nissan potvrdil, že nový elektrický kompaktní crossover, který postaví ve své továrně v Sunderlandu ve Velké Británii, nahradí hatchback Leaf.

V červenci společnost Nissan oznámila plány na vybudování nového crossoveru v Sunderlandu v rámci investice 1 miliardy liber do nové fabriky, aby byla zajištěna budoucnost. Nyní šéf Nissan Europe Guillaume Cartier potvrdil, že nový model bude náhradou za Leaf.

Očekává se, že bude uveden na trh kolem roku 2025, crossover Leaf bude založen na platformě CMF-EV Alliance Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance, kterou používají také Ariya a Megane E-Tech Electric. To znamená, že hlavní budoucí modelová řada Nissan v Evropě bude tvořena výhradně elektrifikovanými crossovery: Juke, Qashqai, Ariya, X-Trail a náhrada Leaf.

Když Nissan oznámil nový crossover na bázi CMF-EV, výrobce řekl, že se bude ve Velké Británii vyrábět až v 100 000 kusů ročně. Automobilka také uvedla, že crossover bude určen pro globální trhy a bude vyvážen z Velké Británie na evropské trhy. Kompaktní crossover bude obsahovat nejnovější bateriové články Envision AESC, které budou vyráběny v nové bateriové “gigafactory”.