Nissan opustil muž, který stál za vzestupem elektrického pohonu

Daniele Schillaci, Nissan, formule E
Prominentní manažer a klíčová postava v oblasti elektromobility, Daniele Stillaci, na vlastní žádost opouští automobilku Nissan. Touží po návrátu do Evropy.

Pokud jde o elektromobilitu v rámci automobilky Nissan, těžko byste hledali povolanějšího člověka. Ital Daniele Schillaci byl klíčovou postavou. Mimo jiné sehrál velkou roli v příchodu Nissanu do formule E. Svou funkci nicméně v úterý složil a ze společnosti odešel.

Automobilka v oficiálním prohlášení uvedla, že coby výkonný viceprezident, odchází Schillaci na vlastní žádost. Jako důvod uvedl, že se chce vrátit do Evropy.

PODOBNÉ TÉMA: Došla trpělivost. Nelson Piquet po nezdarech končí u Jaguaru

Ital ve firmě zastával i další vrcholné funkce. Mimo jiné to byl on, kdo v roce 2017 na veřejnost přišel s informací týkající vstupu automobilky do šampionátu formule E.

Dříve se Schillaci podílel i na chodu společnosti Nissan Inteligent Mobility. Její vizí je vyvíjet autonomní systémy a elektrifikovat dopravu.

Odchod je tak další velkou událostí týkající se automobilky. Bouřlivé měsíce Nissan zažívá od počátku aféry a zatčení jejího CEO Carlose Ghosna. Ten byl již několikrát obviněn a zůstává ve vazbě kvůli finančním machinacím, jimiž se pohyboval mimo zákon.

Kvůli aféře spojené s bývalým šéfem Nissanu v minulých měsících odešlo i několik dalších klíčových lidí. Mezi nimi například šéf pro čínský trh Jose Munoz.

Ve formuli E Nissan působí od sezony 2018/19. V doposud sedmi odjetých závodech stihl připsat dvě získaná pole position a jedno druhé místo v cíli. V pořadí šampionátu mu patří sedmá příčka.

Nissan se v Římě další špatnou kalkulací energie připravil o lepší výsledek

Foto: Nissan