Nissan prezentuje elektrickou ikonu Sunny Pickup s pohonem Leafu

Tento velmi stylově vypadající pickup Nissan Sunny z roku 1987 je jedním z oficiálních konceptů Nissanu představených na výstavě SEMA 2022 v Las Vegas. Pro Nissan jej postavil Tommy Pike Customs a vypadá mnohem sportovněji než původní náklaďák s velkou přední zástěrou, nadměrně velkými koly a sníženým postojem.

Motor pocházel z druhé generace Nissanu Leaf, ale kupodivu to není silnější jednotka s výkonem 215 koní. Místo toho se rozhodli použít motor o výkonu 147 koní s točivým momentem 320 Nm, který posunul Leaf na stovku za přibližně 7,5 sekundy. Tento malý pickup je ale lehčí, takže by měl být rychlejší, zvláště když měl pravděpodobně levý pohon zadních kol, takže má lepší trakci mimo linku.

This 1987 Nissan Sunny truck, owned by TPC owner Tommy Pike, features the electric drive motor and 40-kWh lithium-ion battery pack from a Nissan LEAF.

Tento koncept pohání 40 kWh baterie Leaf s využitelnou kapacitou 36 kWh. Nissan pravděpodobně neplánuje s tímto vozidlem udělat nic zvlášť dynamického, protože mu nebylo poskytnuto nadměrné množství výkonu a kompletní reengineering práce, jako to udělal Ford s nejnovějším SuperVanem.

Nissan také ukazuje upravený Ariya Surfwagon, který je velmi odvážným spojením vintage a špičkového – je to woodie. Má modrozelená retro kola, dvě odpovídající surfová prkna na střeše a to, co vypadá jako skutečné dřevěné obložení na exteriéru, to vše přispívá k velmi jedinečnému vzhledu Ariya.

S pickupem Sunny poháněným Leafem možná Nissan naznačuje, že by v budoucnu mohl nabídnout elektrický motor přepravky. Ford a Chevrolet již takový produkt nabízejí a existuje také velký výběr motorů od menších společností, které se obvykle specializují na výměny EV, jako je EV West nebo Swindon Powertrain.