Nová generace Maserati Levante bude plně elektrická

Plně elektrické Maserati Levante se údajně začne prodávat v roce 2025. Podle nedávného článku britského outletu AutoCar bude Levante EV obsahovat třímotorový pohon s výkonem 745 k. Očekává se, že bude nabízena i méně výkonná dvoumotorová verze.

Elektrické Levante přijme jméno Folgore, stejně jako varianty EV Grecale a Granturismo. Méně jasné je, zda se Maserati bude obtěžovat prodejem Levante se spalovacím motorem, nebo se plně zaváže k elektrické verzi.

Současná generace Levante se prodává od roku 2016 a nepochybně potřebuje aktualizaci, přestože v roce 2021 obdržela menší facelift.


První EV od Maserati, Granturismo Folgore, dorazí do USA v září 2023. Granturismo Folgore, poháněné 92,5 kWh baterií, je schopné zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,6 sekundy. Očekává se, že cena bude začínat na  5 milionech korun.

Mezitím se očekává, že slavný sedan Quattroporte od Maserati brzy přejde na elektrický pohon. V roce 2024 bude Quattroporte Folgore údajně obsahovat 105 kWh baterii a dojezd přes 500 kilometrů.

Vlajková loď Maserati MC20 by také mohla zplodit elektrickou variantu. Podle pověstí bude MC20 Folgore uveden na trh v roce 2024 a bude mít tři motory produkující dohromady 1200 koní. Pokud by to byla pravda, Maserati by mělo čistě elektrickou verzi každého modelu, který prodává.