Nová tvář u Jaguaru: James Calado kompletuje sestavu

Nakonec to není Alexander Lynn ani Nico Hülkenberg, týmovým kolegou Mitche Evanse u Jaguaru bude nováček James Calado. Brit má bezesporu nástroje na to, aby spolu s Novozélanďanem pomohli stáji dále růst.

“Bylo to jedno z nejlukrativnějších míst ve formuli E a jsem extrémně šťastný, že mi jej nabídli. Historie Jaguaru v motorsportu je ikonická a být součástí tohoto týmu ve formuli E je pro mě skvělou příležitostí,” raduje se šampion třídy GTE Pro (WEC) z roku 2017 a rovněž letošní vítěz prestižního 24hodinového závodu v Le Mans. “Očekávání jsou vysoká a nemůže se dočkat prvního listopadového závodu v Dariyahu.”

30letý závodník započal svoji kariéru v roce 1999 jako většina pilotů v motokárách. Během své kariéry závodil například proti dvojnásobnému šampionovi formule E Jean-Erikovi Vergneovi či pilotovi formule 1 Vatterimu Bottasovi.

“Rád bych v Jaguaru Jamese přivítal. Jeho zkušenosti v mnoha formulových sériích a jeho neskutečná rychlost bude pro tým obrovským přínosem,” pochvaluje si šéf týmu James Bralay.

“Minulý rok jsme se naučili jak vyhrávat a jsme hladoví po ještě lepších výsledcích. Abyste byli ve formuli E úspěšní, musíte mít dva jezdce, kteří dokážou bojovat o vítězství v každém závodě. S Mitchem a Jamesem můžeme stavět na úspěších z předchozí sezony ziskem ještě více bodů, pódií a výher.”

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne Antonio Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Maximilian Günther Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Nico Müller Brendon Hartley
Mercedes EQ Formula E Team Nyck de Vries Stoffel Vandoorne
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastien Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans James Calado
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotterer