Nováček Hartley chce bodovat už v Rijádu: Nevím, proč bych to nemohl dokázat

Za necelé dva týdny odstartuje v Saúdské Arábii nová sezona formule E, do které nastoupí Brendon Hartley coby nováček s týmem Dragon.

Ačkoliv zatím absolvoval pouze testy a přestože startovní rošt je extrémně ‘nadupaný’, tak jeho cílem je přivézt ze své premiéry nějaké body.

“Jsme menší tým, ale v technickém oddělení, kde máme pár chytrých a motivovaných hlav, došlo k určité kontinuitě. Nevidím důvod, proč bychom nemohli některé lidi překvapit, takže z mého pohledu je toho stále spousta na naučení se předtím, než nastoupíme na skutečné městské okruhy formule E,” uvedl Kiwi, jehož slova přinesl portál e-racing365.net.

“Budeme muset být ostří už od začátku, avšak nevím, proč bychom nemohli mířit v prvním závodě na body. Myslím si, že body musí být naším cílem, byl by to ideální scénář.”

Brendon Hartley potvrzen u Dragonu!

“Při pohledu na tabulku s časy je to ta nejvyrovnanější série, ve které jsem kdy závodil.”

Bývalý pilot formule 1 reprezentující barvy Toro Rosso prozradil, že se informoval ohledně šampionátu elektrických formulí u svých soupeřů ve WEC.

“Předtím jsem mluvil s jezdci ve WEC a všichni, kteří jsou ve formuli E, o tom zpravidla mluvili pozitivně. Jezdci si užívají těsné a vyrovnané závodění a to dokonce i při testech. V tomto ohledu splňuje má očekávání.”

“Když se podíváte na livetiming a vidíte ta jména, tak se jedná o jeden z nejkonkurenceschopnějších, který jsem kdy viděl, nebo tam závodil. Bylo také skvělé vidět, jaký byl zájem ze strany médií a to vzrušení při tiskové konferenci.”