Nový Leaf Nismo RC je výstavní kus. A tak to i zůstane

Japonský Nissan představil novinku oddělení Nismo – nový Leaf RC. Chlubit se může dvojnásobným nárůstem výkonových vlastností všech aspektů. A i když vypadá skvěle, na závodní se představí maximálně jako demonstrační vůz.

Více jak dvojnásobek výkonu dostal do vínku nový Leaf Nismo RC. Elektrický speciál pohání dva elektromotory – každý o výkonu 120 kW je umístěný na jedné z náprav, což napomohlo i zvýšení točivého momentu na 640 Nm.

Technologie pohonného ústrojí pochází z produkční verze, přičemž Nissan odtud použil i vysoce kapacitní baterie a měnič. Umístěním akumulátoru doprostřed vozu došlo i k přerozvržení hmotnosti a výsledkem je i upravená aerodynamika.

Nepřehlédněte: TÝMOVOU STRATEGII BUDE URČOVAT POZICE LÍDRA ZÁVODU, MÍNÍ ŠVÝCAR BUEMI

V důsledku těchto změn, i když nové Nismo váží 1220 kilogramů, dokáže zrychlit za úctyhodných 3,4 sekundy. To je rovněž polovina z času, kterým se chlubila předchozí verze z roku 2011.

Nissan plánuje skromnou produkci pouhých šesti kusů závodně upraveného elektromobilu. Upřímně trochu škoda. Leaf Nismo namísto toho  bude plnit spíše roli demonstračního vozu a doprovázet bude zejména sérii formule E.